» نبض بازار بورس

جستجوی:
در نماد:
از تاریخ:
تا تاریخ:

نتایج 1 - 10 از مجموع 1801 صفحه 1 از مجموع 181
نتایج در-صفحه: 5 | 10 | 20 | 50

عنوان خبر:

علت نوسان قیمت طلا و سکه در بازار

زمان اعلام:
1398-02-03 15:21
متن خبر:

«آیت محمدولی»  درباره دلایل نوسان بهای طلا و سکه در بازار، افزود: افزایش بهای طلا به دلیل انتظار روانی برای افزایش قیمت ها و ورود تقاضاهای خرد جدید به این بازار است.

وی با بیان اینکه باید فکری اساسی برای سرمایه های خرد و نقدینگی موجود در کشور کرد، یادآور شد: حجم نقدینگی اکنون در وضعیتی است که اگر این تقاضاها به سوی هر بازاری بروند در آن بازارها نیز نوسان ایجاد می کنند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: باید بانک مرکزی بازارهای مالی را سر و سامان دهد و از بخش تولید حمایت کند تا با ایجاد اشتغال و رونق تولید، نگرانی ها درباره قیمت ارز و تحرک نقدینگی کاهش یابد.
محمدولی با بیان اینکه بانک اطلاعات کاملی از معاملات طلا در کشور وجود ندارد، گفت: در سال های اخیر به صنعت طلا کم توجهی شده بطوری که اکنون بازار مصنوعات طلا دچار رکود شده است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: طلای آبشده اکنون بیشترین جذابیت را برای خریداران دارد و افراد برای حفظ قدرت پول خود و کسب ارزش افزوده بیشتر به سراغ طلای آبشده می روند.
محمدولی با بیان اینکه چشم انداز قیمت طلا در هفته های آینده افزایشی است، خاطر نشان کرد: اکنون چیزی به عنوان خرید و فروش مصنوعات طلا نداریم، آمار معاملات این بخش بسیار پایین است، مردم بیشتر به سراغ خرید سکه و طلای آبشده می روند، بر اساس براوردها حدود 60 درصد معاملات بازار به طلای آبشده اختصاص دارد و نزدیک 40 درصد نیز مربوط به انواع سکه است.
بازدید: 4
ارسال نظر

عنوان خبر:

چقدر ذخایر ارزی به ریال تبدیل شده است؟

زمان اعلام:
1398-02-03 15:20
متن خبر:

منابع ذخیره شده در صندوق توسعه ملی از زمان تأسیس آن (ابتدای دهه ۹۰) از محل درصدی از درآمدهای نفتی است که سالانه به آن واریز می‌شود تا به عنوان محلی برای ذخیره بخشی از درآمدهای ارزی باشد و بخشی از منابع آن برای بکارگیری در بخش‌های تعیین شده در اساسنامه صندوق به صورت تسهیلات مورد استفاده قرار گیرد.

تسهیلات صندوق توسعه ملی در دو بخش ارزی و ریالی تقسیم می‌شود و استفاده‌کنندگان از آن بخش خصوصی، تعاونی و بنگاه‌های اقتصادی متعلق به مؤسسات عمومی غیردولتی هستند.
این در حالی است که از ابتدای تأسیس صندوق بخشی از منابع طبق تکالیف قانونی به تسهیلات ریالی اختصاص پیدا کرده است که تا انتهای سال ۱۳۹۳ از طریق انعقاد قرارداد عاملیت ریالی با بانک‌های عامل پرداخت شده و از سال ۱۳۹۴ در اجرای حکم قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، صندوق توسعه ملی نسبت به سپرده‌گذاری ریالی در بانک‌های دولتی و خصوصی جهت اعطای تسهیلات ریالی به طرح‌های اقتصادی اقدام کرده است. به عبارتی صندوق صرفاً توزیع سپرده‌های ریالی را انجام می‌دهد و نقشی در تخصیص موردی تسهیلات به طرح‌ها و فعالیت‌ها نداشته و این مسئولیت بر عهده بانک‌های سپرده‌پذیر است.
ارسال نظر

عنوان خبر:

قیمت دلار در صرافی‌ها افزایش یافت

زمان اعلام:
1398-02-03 15:20
متن خبر:

 قیمت دلار در صرافیها با افزایشی نزدیک به سیصد هزار تومان در آستانه ۱۴ هزار تومان ایستاد.

 یک روز پس از اعلام عدم تمدید معافیت تحریم نفتی ایران، قیمت دلار در صرافی‌ها با رشدی نزدیک به سیصد تومان به ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.
 بازارساز با هدف تنظیم قیمت دلار در بازار و پیشگیری از رشد هیجانی نسبت به افزایش قیمت دلار همپای رشد قیمت‌ها در بازار آزاد اقدام کرده است. رشد قیمت‌ها در بازار آزاد روز گذشته، از نیمه روز آغاز شد.
 برخی صرافان معتقدند حضور بانک مرکزی دیروز و امروز در بازار نمایان بوده و به رغم عدم آغاز فعالیت در بازار آزاد صرافی‌ها از اولین ساعات روز قیمت‌های جدید را روی تابلو بردند.
 بر اساس این گزارش منابع درهمی بانک مرکزی نیز با هدف کمک به پیشگیری از رشد قیمت ها به کار گرفته شده است.
 صرافان می گویند هر چند بازار مستعد شوک است اما در اولین ساعات اعلام خبر وضعیت عادی حکمفرماست و فعالان بازار و خریداران و فروشندگان در انتظار اعلام وضعیت از سوی بانک مرکزی هستند. 
قیمت اسکناس یورو نیز به ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان در صرافی‌ها رسید.بر این اساس هر یورو را صرافان به قیمت ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان می خرند. 
بازدید: 10
ارسال نظر

عنوان خبر:

قیمت طلای جهانی گران‌تر شد

زمان اعلام:
1398-01-20 13:46
متن خبر:

 قیمت هر اونس طلا امروز پس از رسیدن به رقم ۱۳۰۳ دلار و ۶۱ سنت در معاملات اولیه، با اندکی تعدیل و ۰.۲ درصد افزایش نسبت به جلسه قبل به ۱۲۹۹ دلار و ۵۹ سنت رسید.

به نقل از رویترز، در حالی که پس از انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا ارزش دلار کاهش یافته است، قیمت طلا روز سه شنبه افزایش داشت و در نزدیکی بالاترین رقم بیش از یک هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود معامله شد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز پس از رسیدن به رقم 1303 دلار و 61 سنت در معاملات اولیه، با اندکی تعدیل و 0.2 درصد افزایش نسبت به جلسه قبل به 1299 دلار و 59 سنت رسید.
قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز امروز با 0.1 درصد افزایش به 1303 دلار و 30 سنت رسید.
دانیل هاینس، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ارزش دلار آمریکا کاهش یافته و آمارها نشان می دهد که خرید طلا توسط بانک های مرکزی جهان ادامه دارد.»
آمارهای بانک مرکزی چین نشان می دهد بزرگترین مصرف کننده طلای جهان تا پایان ماه مارس ذخایر طلای خود را با 0.6 درصد افزایش به 60.62 میلیون اونس رسانده است.
بر اساس آمارهای صندوق بین المللی پول، ترکیه نیز میزان ذخایر طلای خود را در ماه مارس افزایش داده است.
پس از انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا ارزش دلار کاهش داشت و موجب شد طلا برای دارندگان ارزهای غیردلاری ارزان تر شود. دلار آمریکا در جلسه قبل بیشترین رشد ارزش یک روزه از 20 مارس تاکنون را به ثبت رساند.
آمارها روز دوشنبه نشان داد، سفارشات ثبت شده برای کالاهای تولید آمریکا در ماه فوریه اندکی کاهش داشته و فعالیت بخش تولید این کشور نیز در حال کند شدن است.
آمارهای منتشر شده از بازار کار آمریکا در روز جمعه نیز نشان دهنده کند شدن رشد دستمزدها و کاهش فرصت های شغلی در بخش تولید است.
بازدید: 16
ارسال نظر

عنوان خبر:

قیمت دلار ۱۴ هزار و ۱۸۰ تومان شد

زمان اعلام:
1398-01-20 13:44
متن خبر:

 همزمان با افزایش قیمت ها در بازار آزاد، قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها ۱۴ هزار و ۱۸۰ تومان تعیین شد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش به مردم با 220 تومان افزایش نسبت به روز قبل  14 هزار و 180 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 14 هزار و 80 تومان خریداری می‌کنند.
برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 15 هزار و 680 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 15 هزار و 580 تومان است. قیمت خرید و فروش یورو نسبت به روز کاری قبل 290 تومان افزایش یافته است.
 5 صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت 10 تا 15 تا 2000 دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.
به نوشته  تسنیم،این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.
بازدید: 19
ارسال نظر

عنوان خبر:

آمادگی طلاسازان برای صادرات به عراق

زمان اعلام:
1398-01-20 13:44
متن خبر:

 رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران با اشاره به توافقات اخیر با عراق، از آمادگی طلاسازان برای صادرات محصولات و مشارکت در تولید آن با این کشور خبر داد.

سیدحجت شفایی با اشاره به برگزاری همایش تجاری ایران و عراق در اتاق بازرگانی ایران که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ایران و عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق برگزار شد، اظهار داشت: دولت عراق فضایی را به عنوان نمایشگاه دائمی در اختیار ایران قرار داده و غیر از آن نیز اتاق بازرگانی ایران ساختمان بزرگ و مجهزی را در این کشور خریداری کرده تا تشکل های اقتصادی برای تبادلات خود از آن با طرف های عراقی استفاده کنند.
وی با اشاره به آمادگی طلاسازان ایرانی برای صادرات محصولات خود و مشارکت در تولید آن با عراق گفت: ظرفیت های خوبی برای صادرات طلا به عراق و همچنین ترانزیت آن به سوریه از طریق این کشور وجود دارد و طرف عراقی نیز تمایل بالایی برای این موضوع از خود نشان داده است.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران ادامه داد: در حال حاضر کشورهای ترکیه و امارات در بحث صادرات طلا به کشور عراق وارد شده اند اما عراقی ها به دلیل حمایت ایران از این کشور در زمان مبارزه با داعش تمایل بیشتری برای همکاری با کشورمان دارند.
شفایی خاطرنشان کرد که ممنوعیتی در زمینه صادرات طلای ساخته شده به عراق وجود ندارد اما عمده ترین چالش مربوط به مسائل بانکی می شود که بعد از برطرف شدن آن می توان صادرات و همکاری در تولید را آغاز کرد.
بازدید: 13
ارسال نظر

عنوان خبر:

چالش دولت ایتالیا بر سر مصادره ذخایر طلا

زمان اعلام:
1398-01-20 13:43
متن خبر:

وال استریت ژورنال، دولت ایتالیا به دنبال چالش کشیدن کنترل بانک مرکزی این کشور از ذخایر طلای ایتالیا است. روم به دنبال مالکیت عمومی طلای ایتالیا است.

در همین حال دو حزب «جنبش ۵ ستاره» و «لیگ» دو لایحه به پارلمان ایتالیا ارائه کرده اند که رویه نظام پولی و مالی طولانی مدت این کشور را به چالش خواهد کشید. به موجب یکی از این پیش نویس ها اعضای هیات مدیره بانک مرکزی ایتالیا مجبور به فروش سهام خود به خزانه داری ایتالیا به قیمت دهه ۱۹۳۰ میلادی خواهند شد و لایحه دوم هم مردم ایتالیا را دارندگان ذخایر بانک مرکزی ایتالیا معرفی می کند.
یکی از بانکدران سرشناس ایتالیایی گفت: طلا متعلق به ایتالیایی ها است نه بانکداران. در حال حاضر آماده مبارزه و آوردن مردم به خیابان ها برای عملی کردن این قانون هستیم. همچنین این دو حزب پیش از این نظام فعلی نظارت بر سیستم پولی را به دلیل ضرر رساندن به سرمایه گذاران کوچک که به دنبال سقوط اخیر چندین موسسه مالی ایتالیایی اتفاق افتاد را سرزنش کرده بودند.
به گفته مقامات دولتی، بانک مرکزی ایتالیا موفق به انجام نظارت مناسب بر روی نظام بانکداری ایتالیا در طول بحران اخیر این کشور نبوده که این امر منجر به در معرض خطر قرار گرفتن تمام نظام پولی منطقه یورو شده است.  
ذخایر طلای بانک مرکزی ایتالیا دو هزار و ۵۳۴ تُن و به ارزش تقریی ۱۰۲ میلیارد دلار است؛ ضمن اینکه در حال حاضر بانک ایتالیا استقلال کامل برای تصمیم گیری و مستقل از دولت این کشور است. لوئیگو مایو معاون نخست وزیر ایتالیا در اوایل سال جاری میلادی گفته بود، اگر به اتفاقاتی که در سال های اخیر به وجود آمده، فکر کنیم متوجه می شویم که نیاز به تغییر رویه در بانک مرکزی داریم.   به نوشته ایبنا،وی خواستار جابجایی در ریاست بانک مرکزی ایتالیا شده بود.
در ماه فوریه سال جاری میلادی دولت ایتالیا پیشنهاد فروش بخشی از ذخایر طلای این کشور را به منظور جلوگیری از افزایش مالیات بر ارزش افزوده برای سال ۲۰۲۰ میلادی داد که ایده خوبی به نظر می رسد. بر پایه این گزارش، ۶۰ درصد از قانونگذاران موافق تصویب این لایحه و حمایت از مالکیت عمومی ذخایر طلای ایتالیا هستند.
بازدید: 16
ارسال نظر

عنوان خبر:

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد

زمان اعلام:
1398-01-06 14:48
متن خبر:

 افزایش نرخ ۱۰ ارز در اولین روز معاملاتی سال ۹۸

 بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ ۱۰ ارز افزایش، قیمت ۳۳ کاهش یافت و نرخ ۴ ارز دیگر نیز ثابت بود.
بازدید: 31
ارسال نظر

عنوان خبر:

چه عاملی طلا را گران می کند؟

زمان اعلام:
1398-01-06 14:48
متن خبر:

 سیاستگذاران پولی آمریکا در تازه ترین نشست فدرال رزرو تصمیم گرفتند تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کنند. این مساله موجب افزایش قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته شده است.

مقام های فدرال رزرو آمریکا پیش بینی می کنند که تا پایان سال 2019 میلادی نرخ بهره افزایش نخواهد یافت. این در شرایطی است که سیاستگذاران پولی آمریکا در نشست دسامبر پیش بینی کرده بودند که نرخ بهره در سال جاری میلادی حداقل 2 بار افزایش خواهد داشت.
در نظرسنجی این هفته 17 تحلیلگر ارشد اقتصادی شرکت کردند که 12 نفر معادل 71 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. 4 نفر معادل 24 درصد اعلام کردند قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود و یک نفر معادل 6 درصد نیز گفتند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود.
در نظرسنجی آنلاین نیز 572 نفر شرکت کرده اند که 387 نفر معادل 68 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش همراه می شود. 127 نفر معادل 22 درصد نیز گفتند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و 58 نفر معادل 10 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر محسوسی نمی کند.
بازدید: 25
ارسال نظر

عنوان خبر:

برای سرمایه گذاری طلا بخریم یا سکه؟

زمان اعلام:
1397-12-20 15:01
متن خبر:

 سرمایه‌گذاران می‌دانند که بهتر است بخشی از سبد سرمایه‌شان را به خرید طلا اختصاص ‌دهند. البته در زمان کم‌رونق‌ شدن بازارهای موازی مثل مسکن و یا کاهش سود بانکی، طلا بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد.

طلا یکی از سرمایه گذاری های امن محسوب می‌شود و حتی زمان‌هایی که بازار معاملات مسکن کمی از رونق می افتد و مردم از خرید و فروش اوراق قرضه می‌ترسند باز هم بهترین پیشنهاد همان سرمایه گذاری روی طلا است.
بازدید: 52
ارسال نظر
1 2 3 4 صفحه بعدی >