» نبض بازار بورس

جستجوی:
در نماد:
از تاریخ:
تا تاریخ:

نتایج 1 - 10 از مجموع 1820 صفحه 1 از مجموع 182
نتایج در-صفحه: 5 | 10 | 20 | 50

عنوان خبر:

هم دلار بدهیم، هم فساد بیاوریم!

زمان اعلام:
1398-03-09 18:20
متن خبر:

 کی از اصلی‌ترین موضوعات علم اقتصاد، مساله دخالت عدم دخالت دولت در بازار است؛ اختلافی که باعث به وجود آمدن دو طیف اصلی از اقتصاددانان تحت عنوان لیبرال‌ها و سوسیالیست‌ها یا راست‌ها و چپ‌ها به عنوان مخالفان و موافقان دخالت دولت در اقتصاد شده است.

به گزارش بنکر (Banker)، در ایران نیز اقتصاددانان مخالف و مدافع دخالت دولت در بازار تحت عناوین کلی‌تری مانند راست‌گرایان و نهادگراها در مورد مسائل روز اقتصادی موضع‌گیری‌های متفاوتی دارند. در یک مورد از این مسائل اقتصادی در سال گذشته نهادگرایان و معتقدان به بازار آزاد رو در روی هم ایستادند.
ارز ۴۲۰۰تومانی نسخه محبوب نهادگرایان
بعد از جهش ارزی سال گذشته، نهادگرایان با برگزاری کرسی‌های مختلف در مؤسسات خود نسبت به این قضیه واکنش نشان دادند. آنها معتقدند بودند که در چنین شرایطی دولت باید هر چه در توان دارد دلار به اقتصاد تزریق کند تا از این طریق جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرد. در یک مورد از این سخنرانی‌ها، یکی از اقتصاددانانی که خود را رهبر اقتصاددانان نهادگرا می‌داند با لحنی تحکمی دولت را خطاب قرار داد و گفت که "دولت می‌خواهد با این همه دلار چه کند؟ چرا دلارهای خود را روانه اقتصاد نمی‌کند؟ " کمی بعد دولت سیاستی مشابه توصیه‌های نهادگرایان در پیش گرفت و برای واردات کلیه کالاها دلار ۴۲۰۰تومانی را در نظر گرفت. اما تنها مدتی کوتاه کافی بود تا ایرادات این ایده نمایان شود.
بازدید: 31
ارسال نظر

عنوان خبر:

سهام، دلار و سکه رکورد زدند

زمان اعلام:
1398-03-09 18:20
متن خبر:

 بر اساس آمار بانک مرکزی و به دنبال داده‌های مرکز آمار ایران، در اردیبهشت ۱۳۹۸ ، شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی کل کشور ۱۷۳.۵ و تغییرات آن نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ حدود ۵۲.۱ درصد بوده است.

 این شاخص برای خانوارهای شهری در اردیبهشت 1398 با 50.7 درصد رشد نسبت به فروردین 1397 به 172 و برای خانوارهای روستایی با 59.6 درصد رشد به 181.9 رسیده است.
بر اساس این گزارش میانگین نرخ سکه طرح قدیم در فروردین امسال به رقم 4.6 میلیون تومان رسیده که با احتساب میانگین نرخ 1.7 میلیون تومانی آن در فروردین 97، شاهد رشد 167.2 درصدی آن طی یکسال گذشته بودیم. این درحالی است که میانگین نرخ سکه طرح جدید نیز در فروردین امسال 170.2 درصد به 4.8 میلیون تومان رسید.
علاوه بر این میانگین نرخ هر دلار در بازار آزاد تهران در فروردین 97، 5 هزار و 8 تومان بود که این نرخ میانگین در فروردین امسال به 13 هزار و 553 تومان رسید که حاکی از رشد 170.6 درصدی دارد.
همچنین در میانگین نرخ هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده، بازار پایتخت رشد 103.9 درصدی را تجربه کرد و میانگین نرخ هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده شهر تهران از 5.5 میلیون تومان به 11.3 میلیون تومان رسید.
 اما بیشترین افزایش در فروردین امسال به نسبت فروردین 97، در بازار سهام رخ داد به طوریکه شاخص ارزش سهام معامله شده با احتساب ارزش 100 برای ارزش سهام سال 95، بیش از 798 درصد رشد داشته است.
بازدید: 25
ارسال نظر

عنوان خبر:

بیت کوین تا مرز ۳۰ هزار دلار خواهد رسید

زمان اعلام:
1398-03-09 18:19
متن خبر:

با بیشتر شدن استفاده از ارزهای مجازی، بیت‌کوین نیز با ارزش بیشتری رو‌به‌رو شده است به طوری که این ارز رکورد ۹ هزار دلار را نیز شکسته است.
 به نقل از یو تودی، قیمت بیت کوین با شکستن رکورد ۹ هزار دلار به بیشترین قیمت خود در سال جاری میلادی رسید.
بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی توانسته است به بیشترین مقدار خود دست پیدا کند و از نوامبر ۲۰۱۸ به روند رو به رشد خود ادامه داده است.
با وفاداری «جی چی مورگان» و همینطور «فیسبوک» به کاروان ارزهای مجازی، «جان چو» بنیانگذار ارز کینتیکز بر این عقیده است که بیت کوین به پیشتازی خود ادامه خواهد داد. وی همینطور معتقد است با وجود فراز و نشیب‌ها مردم هنوز منتظر شنیدن اخبار جدید فناوری به خصوص در بحث تجارت هستند.
«جان چو» بنیانگذار ارز مجازی «کینتیکز» گفت: «قیمت بیت کوین تا پایان سال حتی می‌تواند به ۳۰ هزار دلار نیز برسد».
در مورد سرسختی ارز های«ای تی اچ» و «ایکس آر پی»  وی در پاسخ به این پرسش که آیا ارزهای غیر از بیت کوین نیز به تاخت و تاز خود ادامه می‌دهند، گفت: «در دنیای مجازی هیچ چیز بعید نیست و این امکان برای ارز های کوچک نیز وجود دارد. بیت کوین مثل یک فیل است که در اتاق قرار دارد که با بزرگ شدن مرکز ثقلش باقی جوارح نیز بزرگ می‌شوند. باقی جوارح همان سایر ارزهای مجاز هستند.»
بنیانگذار ارز مجازی کینتیکز نیز برای ارز اتریوم هم پیش‌بینی کرد: «به هیچ وجه این ارز ناپدید نخواهد شد بلکه در حال جمع‌آوری توان خود برای بازگشت دوباره است.»

وی ادامه داد: «شرکت‌های بزرگ صنعتی همچون سامسونگ نیز در حال روی آوردن به ارز مجازی هستند به طوری که زمانی که جهان به سمت تکنولوژی پیش می‌رود، عجیب است که ما هنوز از ارزهای کاغذی استفاده کنیم». 

بازدید: 16
ارسال نظر

عنوان خبر:

مکث طلای جهانی در برابر صعود دلار

زمان اعلام:
1398-03-03 15:31
متن خبر:

 هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۲۷۳.۳۷ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه به ۱۲۶۸.۹۷ دلار سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت از اوایل ماه میلادی جاری بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۲۷۲.۸۰ دلار رسید.
به گفته نیکولاس فراپل، مدیر جهانی در شرکت " ای بی سی بولیون"، تأثیر کوتاه مدت اختلافات تجاری آمریکا و چین، شاخص دلار را بالاتر برده و این مسئله به نفع طلا نبوده است.
شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب در معاملات روز پنج شنبه ۰.۱ درصد رشد کرد و نزدیک به بالاترین حد خود در یک ماه اخیر ایستاد.
بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیایی نیز تحت تأثیر نگرانی‌ها نسبت به پیامدهای منفی جنگ تجاری آمریکا و چین در معاملات روز پنج شنبه قرمزپوش شدند.
در این بین گزارش نشست اخیر بانک مرکزی آمریکا نشان داد که مقامات پولی آمریکا موافق رویکرد صبورانه برای تنظیم سیاست پولی هستند و عجله‌ای برای افزایش نرخ‌های بهره ندارند.
بی علاقگی سرمایه گذاران به طلا در موجودی طلای صندوق " اس پی دی آر گلد تراست" منعکس شد. موجودی طلای این صندوق که بزرگترین صندوق تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۷۳۸.۸۱ تن رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و ۱۴.۴۳ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۷۹۹.۰۲ دلار ماند. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش داشت و ۱۳۱۲.۴۵ دلار معامله شد
بازدید: 25
ارسال نظر

عنوان خبر:

قیمت طلا امروز جمعه افزایش یافت

زمان اعلام:
1398-03-03 15:31
متن خبر:

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۲۸۳ دلار و ۸۶ سنت رسید.

  در جلسه قبل، قیمت فلز زرد رشدی 1.1 درصدی را تجربه کرده و تا رقم 1287 دلار و 23 سنت بالا رفته بود. قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون نیم درصد رشد داشته است. اما قیمت طلای آمریکا امروز 0.19 درصد افت داشت و به 1288 دلار و 50 سنت رسید.
پیتر فانگ، تحلیلگر موسسه وینگ فانگ در این باره گفت: «طلا در محدوده قیمت 1270 دلار از حمایت بسیار خوبی برخوردار شده است. پس از انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا شاهد برخی پیش خریدها بودیم که قیمت طلا را بالا برد. اما بعید است قیمت طلا به بالای 1290 دلار برسد.»
ارزش دلار آمریکا پس از رسیدن به بالاترین رقم 2 سال گذشته، اما به دلیل انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی و احتمال تبعات منفی جنگ تجاری برای اقتصاد آمریکا شاهد افت بود. این وضعیت احتمال کاهش نرخ بهره در آمریکا در سال جاری میلادی را افزایش داده است.
میزان فروش خانه های نوی تک واحدی در آمریکا در ماه آوریل کاهش داشته و حجم فعالیت های تولیدی در این کشور نیز در ماه می به پایین ترین رقم در طی حدود یک دهه گذشته رسیده است. این آمارها نشان می دهد که رشد اقتصادی آمریکا در ماه های آینده به شدت کاهش خواهد یافت. انتظار می رود آمارهای ضعیف اقتصادی فدرال رزرو را تشویق به کاهش نرخ بهره کند که در این صورت موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد.
بازدید: 19
ارسال نظر

عنوان خبر:

دلار نقدی تهران ۱۴٫۳۵۰ قیمت خورد

زمان اعلام:
1398-03-03 15:30
متن خبر:

 در بازار امروز یورو نسبت به روز قبل ، با ۸۹ تومان افزایش، ۱۵,۹۳۶ (پانزده هزار و نهصد و سی و شش ) تومان نرخ گذاری شد.

 در بازار آزاد نرخ ها هم اکنون به این صورت می باشد
بازدید: 28
ارسال نظر

عنوان خبر:

بهای دلار و سکه صعودی شد

زمان اعلام:
1398-03-01 15:44
متن خبر:

 قیمت انواع ارز، سکه و طلا در بازار امروز چهارشنبه دچار نوسانان شد.

در بازار امروز قیمت ها صعود شد.
بازدید: 25
ارسال نظر

عنوان خبر:

هشدار تحلیلگران به کاهش قیمت طلا

زمان اعلام:
1398-03-01 15:43
متن خبر:

 تحلیلگران بر این باورند که افزایش ارزش دلار آمریکا بار دیگر فشار زیادی را بر قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها وارد کرده است. این مساله می تواند قیمت جهانی هر اونس طلا را به کمتر از ۱۲۶۹ دلار کاهش دهد.

تحلیلگران اقتصادی معتقدند که اگر سطح حمایتی 1269 دلاری در شرایط کنونی شکسته شود، این احتمال هست که اونس جهانی طلا در کوتاه مدت با کاهش بیشتری روبرو شود.
افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز تاثیر مهمی بر کاهش قیمت طلا داشته است. از سوی دیگر تنش های تجاری بین آمریکا و چین نیز به نفع ارزش دلار بوده است.
تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ابتدا 1269 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1263 و 1258 دلار کاهش خواهد داشت.
سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1280 دلار است.
بازدید: 19
ارسال نظر

عنوان خبر:

خیز دوباره بیت‌کوین برای ۸ هزار دلاری

زمان اعلام:
1398-03-01 15:42
متن خبر:

 ارزش بیت‌کوین بار دیگر به نزدیکی مرز هشت هزار دلار بازگشت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بیشتر ارزهای دیجیتال در جمع ۲۰ رمز ارز اصلی در حال افزایش قیمت نسبی هستند و این در حالی است که بیت‌کوین بار دیگر به مرز هشت هزار دلاری نزدیک شده است.
بازدید: 25
ارسال نظر

عنوان خبر:

دلار وارد کانال ۱۳ هزار تومان شد

زمان اعلام:
1398-02-30 15:07
متن خبر:

 جدیدترین آمار‌ها از بازار آزاد از کاهش پله‌ای قیمت دلار خبر می‌دهد بطوریکه قیمت دلار لحظاتی پیش وارد کانال ۱۳ هزار تومان شد.

سیر نزولی نرخ ارز چند روزی است که بازار را احاطه کرده  و به تیتر اصلی خبرگزاری‌ها تبدیل شده است.
عده‌ای از کارشناسان بازار ارز معتقدند بیانیه‌ها و یا همان پست‌های اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی یکی از دلایل کاهش نرخ ارز است.
به نوشته باشگاه خبرنگاران  ،البته همتی هفته گذشته در هیئت دولت از دستکاری نرخ ارز‌های رایج توسط برخی دلالان زیرزمینی در بازار ارز خبر داده و گفته بود " بانک مرکزی نظارت کافی بر بازارها را دارد و مردم برای سرمایه گذاری سمت ارز نروند"
بازدید: 28
ارسال نظر
1 2 3 4 صفحه بعدی >