» نبض بازار بورس

جستجوی:
در نماد:
از تاریخ:
تا تاریخ:

نتایج 1 - 10 از مجموع 1837 صفحه 1 از مجموع 184
نتایج در-صفحه: 5 | 10 | 20 | 50

عنوان خبر:

پیش بینی گلدمن ساش از قیمت طلا

زمان اعلام:
1398-05-22 17:54
متن خبر:

 بانک آمریکایی گلدمن ساش پیش بینی کرده است که تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین موجب خواهد شد تا قیمت طلا تا 3 ماه آینده به 1575 دلار و تا 6 ماه آینده به بیش از 1600 دلار برسد.

قیمت جهانی طلا برای نخستین بار از سال 2013 میلادی به بیش از 1500 دلار رسیده است. تشدید تنش های تجاری در عرصه بین المللی موجب افزایش تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری برای طلا شده است.
بانک گلدمن ساش پیش از این اعلام کرده بود که قیمت هر اونس طلا تا 3 ماه آینده به 1450 و تا 6 ماه آینده به 1475 دلار خواهد رسید.
بازدید: 31
ارسال نظر

عنوان خبر:

دلار عقب ماند

زمان اعلام:
1398-05-22 17:53
متن خبر:

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در شرایطی از آمادگی برای افزایش تعرفه‌ها بر دیگر کالاهای وارداتی چین سخن می‌گوید که طرف چینی نیز فعالیت برخی شرکت‌های آمریکایی را محدود کرده و میزان سرمایه‌گذاری خود در آمریکا را کاهش داده است.

در معاملات روز سه‌شنبه بازارهای ارز، شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۷.۳۹ واحد رسید. ارزهای اروپایی بزرگ ترین برندگان امروز بودند؛ به گونه‌ای که هر پوند با ۰.۳۷ درصد افزایش به ازای ۱.۲۰۸ دلار و هر یورو با ۰.۱۷ درصد افزایش به ازای ۱.۱۲۱۹ دلار مبادله شدند.
گریگوری اندرسون، مدیر معاملات ارزی در موسسه گبی ام او کپیتال مارکتس" گفت: در مجموع روز آرامی را سپری کردیم. شاهد تقویت ارزش یورو و پوند بودیم اگرچه دلیل بنیادینی پشت این روند صعودی قرار نداشت و بیشتر به نظر می رسد این دو ارز از ضعف دلار بهره گرفتند.
از سوی دیگر ارزش ین ژاپن نیز در برابر دلار با صعود ۰.۳۸ درصدی به بالاترین سطح خود از می ۲۰۱۸ تاکنون رسید. هر دلار به ۱۰۵.۲۶ ین عقب نشست.
جو مانیمبو، تحلیل‌گر ارشد بازار در موسسه "وسترن یونیون بیزینس سالوشنز" گفت: ین در بالاترین سطح امسال خود قرار دارد و دلیل آن، چشم‌انداز تاریک جنگ تجاری آمریکا و چین است. این مساله روی چشم‌انداز جهانی و ثبات اقتصادی در بلند مدت نیز موثر خواهد بود.
 در برابر سایر ارزهای مهم، هر دلار آمریکا به ازای ۷۱.۰۶۰۱ روپیه هند، ۱.۴۷۹۵ دلار استرالیا، ۱.۳۲۴۶ دلار کانادا، ۱.۳۸۷۷ دلار سنگاپور و ۷.۰۶۳۳ یوان چین مبادله شدند. هم چنین نرخ برابری فرانک سوئیس در برابر دلار در معاملات امروز ۱.۰۲۸۴ اعلام شد.
بازدید: 22
ارسال نظر

عنوان خبر:

بازده ۱۰۶ درصدی سکه طلا در ۱۲ ماه

زمان اعلام:
1398-05-22 17:53
متن خبر:

همچنـین حـداقل و حـداکثر نـرخ فـروش یـک دلار امریکا در مـاه مـذکور بـه ترتیـب ١٢٧٦٣٣ ریال و ١٤١٩٣٣ ریال بوده است. در خرداد ماه ١٣٩٨ متوسط قیمت فروش یک یورو در بازار آزاد شهر تهران ١٥٢٨١٤ ریال بـود که در مقایسه با ماه قبل 6.9 درصد کاهش داشته است.

با توجه به نوسان شدید نرخ‌های ارز در بهار 97، بانک مرکزی از اعلام نرخ دلار سال قبل و همچنین افزایش قیمت یک سال اخیر خودداری کرده است اما با توجه به قیمت 4045 تومان سال 96 می‌توان برآورد کرد که قیمت دلار 232 درصد در 15 ماه منتهی به خرداد 98 رشد کرده است.
 همچنین از آنجا که قیمت سکه طلا و دلار متناسب رشد کرده است، با توجه به رشد 106 درصدی قیمت سکه در این یک سال، احتمالا دلار نیز همین مسیر را طی کرده و از حدود 6500 تومان در خرداد 97 به 13427 تومان در خرداد 98 رسیده است. همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش یک یورو در ماه مذکور به ترتیـب ١٤٦٢٧٠ ریـال و ١٦٠٥٤٠ ریال بوده است.
در سه ماهه اول سال ١٣٩٨ متوسط قیمت فروش یک دلار امریکا و یک یورو در بـازار آزاد شهر تهران به ترتیب ١٣٨٧٧٨ ریال و ١٥٧٥٢٠ ریال بوده است. در بازار سکه و طلا، در خردادماه ١٣٩٨ نیز متوسط قیمت فروش یک سکه تمام‌بهار آزادی طـرح قـدیم در بـازار آزاد شهر تهران 4 میلیون و 524هزار و 800 تومان بود که در مقایسه با ماه قبل 6.5درصد کاهش و نسبت بـه مـاه مشابه سال قبل 106درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنـین حـداقل و حـداکثر نـرخ فـروش سـکه مـذکور در مـاه یـاد شـده بـه ترتیـب 4 میلیون و 303 هزار تومان و 4 میلیون و 716هزار تومان بوده است.
در خردادماه ١٣٩٨ متوسط قیمت فروش یک سکه تمام‌بهار آزادی طـرح جدیـد در بـازار آزاد شهر تهران 4 میلیون و 663 هزار تومان بود که در مقایسه با ماه قبل 6.9 درصد کاهش و نسبت بـه مـاه مشابه سال قبل 105 درصد افزایش نشان می‌دهد.
همچنـین حـداقل و حـداکثر نـرخ فـروش سـکه مـذکور در مـاه یـاد شـده بـه ترتیـب 4 میلیون و 453 هزار و 4میلیون و 855 هزار تومان بوده است. در سه ماه اول سال ١٣٩٨ متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی در بازار آزاد شهر تهران با طرح قدیم 4 میلیون و 675 هزار تومان و با طرح جدید 4 میلیون و 834 هزار تومان بود کـه نسـبت بـه دوره مشـابه سال ١٣٩٧ به‌ترتیب ١٤٠درصد و ١٤١ درصد افزایش یافته است.
بازدید: 19
ارسال نظر

عنوان خبر:

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را کاهش داد

زمان اعلام:
1398-05-10 18:45
متن خبر:

 پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا قیمت طلا در بازارهای جهانی با افت 10 دلاری روبرو شده است. این نخستین بار از سال 2008 میلادی است که فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش داده است.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا به طور شفاف تاکید کرد که این اقدام یک فرآیند پیوسته و تکراری کاهش نرخ بهره نخواهد بود.
تصمیم فدرال ررزو آمریکا همچنین موجب شد تا شاخص صنعتی داوجونز با افت 478 واحدی روبرو شود.
تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که فدرال رزرو در نشست اکتبر یا دسامبر نیز یک بار دیگر نرخ بهره را کاهش خواهد داد.
بازدید: 61
ارسال نظر

عنوان خبر:

قیمت طلا در دوماه ۱۱ درصد جهش کرد

زمان اعلام:
1398-05-10 18:44
متن خبر:

 

 مارکت‌واچ علت احتمالی این افزایش قیمت را عطش تمام‌نشدنی روسیه و چین برای خرید این فلز گران‌بها می‌داند.
کریسپین اودی، مدیر صندوق مدیریت سرمایه‌ «اودی اَسِت»  می‌گوید: تداوم رشد قیمت طلا غیرمنتظره بود، قیمت طلا سال گذشته باید نزولی می‌شد و پایان سال را در ۱۰۰۰ دلار به ازای هر اونس خاتمه می‌داد، اما در مقابل قیمت آن در پایان سال به ۱۲۰۰ دلار برای هر اونس رسید. همان زمان بود که من متوجه شدم اتفاقی در حال رخ دادن است.
از آن زمان تا کنون قیمت طلا همچنان رشد کرد  و در معاملات روز چهارشنبه هم تا ۱۴۳۰.۶۹ دلار برای هر اونس بالا رفت.
قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا در روز چهارشنبه ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۴۴۳.۶۰ دلار رسید.
هفته گذشته، میزان ذخایر طلای روسیه از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار گذشت و از سوی دیگر شرکت‌های چینی برنده قرارداد ساخت یک کارخانه ذوب طلا و دو کارخانه پالایش طلا در تانزانیا شدند.
بانک مرکزی روسیه از ماه ژانویه تا کنون ۹۶.۴ تن طلا خریداری کرده است، در حالی که بانک مرکزی چین هم در ۶ ماه منتهی به ماه می ۷۴ تن طلا خریداری کرده است. به این ترتیب به نظر نمی‌رسد رشد قیمت طلا فعلا کند شود.
بازدید: 25
ارسال نظر

عنوان خبر:

بی‌میلی سیاست‌گذار به کاهش دلار

زمان اعلام:
1398-05-10 18:44
متن خبر:

البته دلار نه‌تنها معاملات ابتدای روز را با کاهش نقطه‌ای نسبت به روزگذشته آن شروع کرد، بلکه در ساعات بعدی روز هم وارد یک مسیر سرازیری شد؛ مسیر سرازیری که باعث ثبت معاملات دلار تا حدود ۱۱ هزار و ۸۶۰ تومان نیز شد؛ به همین دلیل می‌توان گفت دلار بازار آزاد در پنجمین روز هفته در یک محدوده ۱۴۰ تومانی (بین ۱۱۸۶۰ و ۱۲ هزار تومان) نوسان داشت و نرخ میانگین آن حدود ۱۱ هزار و ۹۲۰ تومان بود.

مهم‌ترین نکته بازار ارز در روز چهارشنبه، مقایسه نرخ‌ها در دو بازار «صرافی‌ها» و «آزاد» بود؛ در اغلب اوقات سیاست‌گذار از صرافی‌های مرتبط استفاده می‌کند تا یک فشار کاهشی به بازار وارد کند؛ یعنی نرخ ارز در صرافی‌ها با اختلاف ناچیز پایین‌تر از نرخ‌ها در بازار آزاد است. البته این شکاف به حدی نیست که انگیزه سوداگری برای معامله‌گران کوتاه‌مدت ایجاد کند، نکته مهم این است که در روز گذشته نرخ دلار در صرافی‌ها نه‌تنها پایین‌تر از نرخ‌ها در بازار آزاد نبود، بلکه همواره بیشتر از آن بوده است. در روز گذشته، نرخ دلار در صرافی‌ها روی قیمت ۱۲ هزار تومان تنظیم شد؛ یعنی همان قیمتی که دلار اولین معاملات روز خود را انجام داده بود؛ این نرخ تا ساعت ۱۴:۳۰ روز گذشته روی تابلوی صرافی‌های مرتبط با بانک مرکزی بود، اما همچنان دلار در بازار آزاد کاهش می‌یافت. اگرچه برخی از عوامل بازار انتظار داشتند همزمان با کاهش دلار در بازار آزاد، سیاست‌گذار نیز اقدام به کاهش نرخ‌ها در صرافی‌ها کند، اما این اتفاق تا ساعت ۱۴:۳۰ نیفتاد؛ در این ساعت نرخ فروش صرافی‌ها با ۵۰ تومان کاهش به ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان رسید؛ این کاهش در حالی انجام شد که نرخ در بازار آزاد حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان بود؛ به این طریق نرخ دلار صرافی‌ها به‌طور متوسط حدود ۵۰ تومان بیشتر از نرخ بازار آزاد بود؛ این بی‌میلی به کاهش دلار صرافی نشان می‌دهد سیاست‌گذار نیز انگیزه کافی برای کاهش نرخ‌ها به زیر کانال ۱۲ هزار تومان را ندارد.
بازدید: 22
ارسال نظر

عنوان خبر:

قیمت طلا در معاملات امروز بالا رفت

زمان اعلام:
1398-05-02 18:05
متن خبر:

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۴۲۰ دلار و ۶۵ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به ۱۴۱۳ دلار و ۸۰ سنت عقب نشینی کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۴۲۱ دلار و ۳۰ سنت ایستاد.
مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار در شرکت "سی ام سی مارکتس" اظهار کرد: تنش‌های ژئوپلیتکی و بدبینی نسبت به نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین تقاضا برای خرید طلا را تقویت کرده است. از سوی دیگر رشد شاخص دلار آمریکا، تاثیر منفی روی قیمتهای طلا داشته است.
شاخص دلار آمریکا در معاملات روز چهارشنبه در بالاترین حد پنج هفته اخیر ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.
در عرصه تجارت، رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا، اعلام کرد هفته آینده برای دیدار با مقامات چینی و رسیدن به توافق برای پایان دادن به جنگ طولانی مدت میان دو اقتصاد بزرگ جهان، به پکن سفر خواهد کرد.
بر اساس گزارش رویترز، بازارها همچنین منتظر هستند بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی پنج شنبه هفته جاری تسهیل سیاست پولی خود را اعلام کند در حالی که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا در نشست ۳۱ ژوییه خود نرخ‌های بهره را کاهش دهد اما انتظارات برای کاهش ۵۰ واحدی نرخ‌های بهره تعدیل شده است.
موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه ۰.۲۵ درصد کاهش یافت و به ۸۲۳.۱۳ تن رسید.
وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد: هر اونس طلا در محدوده ۱۴۱۲ تا ۱۴۲۷ دلار خنثی به نظر می‌رسد و با خروج از این محدوده، جهت حرکت مشخصی پیدا خواهد کرد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۶ دلار و ۴۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۸۵۸ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۱۵۲۲ دلار و یک سنت معامله شد.
بازدید: 46
ارسال نظر

عنوان خبر:

۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۵/۲کد خبر: ۲۵۲۹۰۷ قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید تنش‌های

زمان اعلام:
1398-05-02 18:04
متن خبر:

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۴۲۰ دلار و ۶۵ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به ۱۴۱۳ دلار و ۸۰ سنت عقب نشینی کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۴۲۱ دلار و ۳۰ سنت ایستاد.
مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار در شرکت "سی ام سی مارکتس" اظهار کرد: تنش‌های ژئوپلیتکی و بدبینی نسبت به نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین تقاضا برای خرید طلا را تقویت کرده است. از سوی دیگر رشد شاخص دلار آمریکا، تاثیر منفی روی قیمتهای طلا داشته است.
شاخص دلار آمریکا در معاملات روز چهارشنبه در بالاترین حد پنج هفته اخیر ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.
در عرصه تجارت، رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا، اعلام کرد هفته آینده برای دیدار با مقامات چینی و رسیدن به توافق برای پایان دادن به جنگ طولانی مدت میان دو اقتصاد بزرگ جهان، به پکن سفر خواهد کرد.
بر اساس گزارش رویترز، بازارها همچنین منتظر هستند بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی پنج شنبه هفته جاری تسهیل سیاست پولی خود را اعلام کند در حالی که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا در نشست ۳۱ ژوییه خود نرخ‌های بهره را کاهش دهد اما انتظارات برای کاهش ۵۰ واحدی نرخ‌های بهره تعدیل شده است.
موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه ۰.۲۵ درصد کاهش یافت و به ۸۲۳.۱۳ تن رسید.
وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد: هر اونس طلا در محدوده ۱۴۱۲ تا ۱۴۲۷ دلار خنثی به نظر می‌رسد و با خروج از این محدوده، جهت حرکت مشخصی پیدا خواهد کرد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۶ دلار و ۴۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۸۵۸ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۱۵۲۲ دلار و یک سنت معامله شد.
بازدید: 34
ارسال نظر

عنوان خبر:

قیمت طلا، سکه و مثقال امروز ۲ مرداد

زمان اعلام:
1398-05-02 18:04
متن خبر:

به دنبال احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش تنش ها در خاورمیانه، قیمت طلا پس از رسیدن به پایین ترین رقم یک هفته گذشته در جلسه قبل، امروز شاهد افزایش نسبی بود.

از نظر فعالان بازار کاهش 25 واحدی نرخ بهره در آمریکا در هفته آینده قطعی است و احتمال کاهش 50 واحدی نیز 18 درصد برآورد شده است.
همچنین انتظار می رود بانک مرکزی اروپا در نشست این هفته خود سیاست پولی انبساطی را در پیش بگیرد. پیش بینی می شود بانک مرکزی ترکیه نیز در روز 25 جولای نرخ بهره را 250 واحد کاهش دهد.
در روزهای اخیر کاهش همزمان قیمت جهانی طلا  با قیمت ارز در بازار داخلی، موجب شد تا قیمت طلا و سکه در بازار داخلی کاهش چشمگیری را تجربه کند.
به صورتی که هر گرم طلای 18 عیار در بازار سبزه میدان از کانال 400 هزاری به 300 هزار تومان سقوط کرد هر چند طلا زمان زیادی در این کانال باقی نماند. سقوط آزاد قیمت ها در انواع سکه نیز مشهود بود به طوری کهقیمت سکه طرح جدید از کانال 4 میلیونی به 3 میلیون برگشته بود.
البته کاهش قیمت ها در بازار خیلی دوام نداشت و از یکی دو روز قبل سیر صعودی قیمت ها آغاز شده است؛ ولی نکته مهم اینجاست که تکانه های شدید قیمتی در بازار طلا و ارز مشاهده نمی شود.
امروز در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلا نسبت به روز کاری قبل، افزایش داشته است؛  هر گرم طلای 18عیار با قیمت 417 هزار و 200 تومان، هر گرم طلای 24عیار با قیمت 556 هزار و 200 تومان و هر مثقال طلا با قیمت یک میلیون و 806 هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.
سکه‌فروشان سبزه‌میدان، امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید را 4 میلیون و 347 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را 4میلیون و 294 هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را 2 میلیون و 318 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را یک میلیون و 509 هزار تومان و سکه گرمی را 979هزار تومان اعلام کرده‌اند.
بازدید: 40
ارسال نظر

عنوان خبر:

سکه بیش از ۱۰۰ هزار تومان گران شد

زمان اعلام:
1398-05-02 18:03
متن خبر:

 دیروز سکه تمام بهار آزادی همسو با افزایش قیمت دلار در مسیر افزایشی قرار گرفت و توانست از کانال ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی عبور کند. روز سه‌شنبه، فلز گرانبهای داخلی ۱۳۰ هزار تومان افزایش یافت و به بهای ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

  رشد بهای سکه در شرایطی رخ داد که بهای اونس در بازارهای جهانی، کشش زیادی را برای افزایش قیمت از خود نشان نداده بود و تنها در اواخر روز بود که به سطح هزار و ۴۲۰ دلاری بازگشت. اونس طلا که در انتهای هفته گذشته در محدوده هزار و ۴۲۰ دلاری به کار خود پایان داده بود، روز دوشنبه از این سطح پایین‌تر رفت و تا ساعت ۵ بعدازظهر روز سه‌شنبه با افزایش خریدها به بالای هزار و ۴۲۰ دلار بازگشت. این در حالی بود که در ابتدای چهارمین روز هفته روند بهای اونس تا حدی نزولی بود، فعالان بازار در مورد روند کاهشی اونس نظرات متفاوتی داشتند. به گزارش «ایسنا» بنیامین لو، تحلیلگر شرکت «فیلیپ فیوچرز»، اعتقاد داشت هفته گذشته صحبت‌های زیادی درباره کاهش نرخ‌های بهره ازسوی بانک مرکزی آمریکا مطرح شد و تقویت انتظارات بازار باعث شد قیمت طلا اندکی بیش از حد افزایش پیدا کند. انتظار می‌رود طلا اندکی کاهش پیدا کند اما به‌دلیل تداوم انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره، همچنان بالای مرز ۱۴۰۰ دلار خواهد ماند. از سوی دیگر، رشد شاخص دلار آمریکا که در برابر سبدی از ارزهای بزرگ ۲/ ۰ درصد افزایش پیدا کرد، به جذابیت خرید طلا لطمه زد. قیمت طلا هفته گذشته پس از اظهارات جان ویلیامز، رئیس بانک فدرال نیویورک که امیدها به کاهش چشمگیر نرخ‌های بهره آمریکا را تقویت کرده بود، برای مدت کوتاهی از مرز ۱۴۵۰ دلار عبور کرد که در بیش از ۶ سال گذشته بی‌سابقه بود.
با این حال بانک فدرال نیویورک اعلام کرد این اظهارات درباره اقدام احتمالی در نشست ماه جاری بانک مرکزی آمریکا نبوده است.انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست ۳۱ ژوئیه خود نرخ‌های بهره را کاهش دهد؛ اما انتظارات برای کاهش ۵۰ واحدی نرخ‌های بهره تعدیل شده است. بازارها همچنین منتظر هستند بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی پنج‌شنبه هفته جاری، تسهیل سیاست پولی خود را اعلام کند. براساس گزارش رویترز، انتظارات برای تسهیل سیاست پولی ازسوی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان، بازارهای سهام را تقویت کرده و تقاضا برای طلا را که دارایی بدون سوددهی به شمار می‌رود کاهش داده است. موجودی طلای «اس‌پی‌دی‌آر‌گلد تراست» که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت‌پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۵۷/ ۰ درصد افزایش یافت و به ۱۸/ ۸۲۵ تن رسید. وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا ممکن است به محدوده ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۹ دلار عقب نشینی کند؛ زیرا حمایت در سال ۱۴۲۲ دلار را شکسته است.این در حالی است که برخلاف پیش‌بینی‌ها در اواخر روز مقداری خرید طلا در بازارهای جهانی تا حدی افزایش یافت.
بازدید: 40
ارسال نظر
1 2 3 4 صفحه بعدی >