نبض بازار فارکس سهمیران آموزش فارکس بروکرهای فارکس سهمیران
عنوان خبر:

سکه بیش از ۱۰۰ هزار تومان گران شد

تاریخ و ساعت:
1398-05-02 18:03
متن خبر:

 دیروز سکه تمام بهار آزادی همسو با افزایش قیمت دلار در مسیر افزایشی قرار گرفت و توانست از کانال ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی عبور کند. روز سه‌شنبه، فلز گرانبهای داخلی ۱۳۰ هزار تومان افزایش یافت و به بهای ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

  رشد بهای سکه در شرایطی رخ داد که بهای اونس در بازارهای جهانی، کشش زیادی را برای افزایش قیمت از خود نشان نداده بود و تنها در اواخر روز بود که به سطح هزار و ۴۲۰ دلاری بازگشت. اونس طلا که در انتهای هفته گذشته در محدوده هزار و ۴۲۰ دلاری به کار خود پایان داده بود، روز دوشنبه از این سطح پایین‌تر رفت و تا ساعت ۵ بعدازظهر روز سه‌شنبه با افزایش خریدها به بالای هزار و ۴۲۰ دلار بازگشت. این در حالی بود که در ابتدای چهارمین روز هفته روند بهای اونس تا حدی نزولی بود، فعالان بازار در مورد روند کاهشی اونس نظرات متفاوتی داشتند. به گزارش «ایسنا» بنیامین لو، تحلیلگر شرکت «فیلیپ فیوچرز»، اعتقاد داشت هفته گذشته صحبت‌های زیادی درباره کاهش نرخ‌های بهره ازسوی بانک مرکزی آمریکا مطرح شد و تقویت انتظارات بازار باعث شد قیمت طلا اندکی بیش از حد افزایش پیدا کند. انتظار می‌رود طلا اندکی کاهش پیدا کند اما به‌دلیل تداوم انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره، همچنان بالای مرز ۱۴۰۰ دلار خواهد ماند. از سوی دیگر، رشد شاخص دلار آمریکا که در برابر سبدی از ارزهای بزرگ ۲/ ۰ درصد افزایش پیدا کرد، به جذابیت خرید طلا لطمه زد. قیمت طلا هفته گذشته پس از اظهارات جان ویلیامز، رئیس بانک فدرال نیویورک که امیدها به کاهش چشمگیر نرخ‌های بهره آمریکا را تقویت کرده بود، برای مدت کوتاهی از مرز ۱۴۵۰ دلار عبور کرد که در بیش از ۶ سال گذشته بی‌سابقه بود.
با این حال بانک فدرال نیویورک اعلام کرد این اظهارات درباره اقدام احتمالی در نشست ماه جاری بانک مرکزی آمریکا نبوده است.انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست ۳۱ ژوئیه خود نرخ‌های بهره را کاهش دهد؛ اما انتظارات برای کاهش ۵۰ واحدی نرخ‌های بهره تعدیل شده است. بازارها همچنین منتظر هستند بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی پنج‌شنبه هفته جاری، تسهیل سیاست پولی خود را اعلام کند. براساس گزارش رویترز، انتظارات برای تسهیل سیاست پولی ازسوی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان، بازارهای سهام را تقویت کرده و تقاضا برای طلا را که دارایی بدون سوددهی به شمار می‌رود کاهش داده است. موجودی طلای «اس‌پی‌دی‌آر‌گلد تراست» که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت‌پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۵۷/ ۰ درصد افزایش یافت و به ۱۸/ ۸۲۵ تن رسید. وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا ممکن است به محدوده ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۹ دلار عقب نشینی کند؛ زیرا حمایت در سال ۱۴۲۲ دلار را شکسته است.این در حالی است که برخلاف پیش‌بینی‌ها در اواخر روز مقداری خرید طلا در بازارهای جهانی تا حدی افزایش یافت.
بازدید: 37

-

کاربر محترم: میهمان، نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
* نام:
ایمیل:
* وارد نمایید:

* پیام شما: