دوشنبه، 4 شهریور، 1398    جديدترين به روز رسانی: 1398-05-31 16:12
تهران    |  نیویورک    |  توکیو    |      GMT

آیکن اخبار مهم سر تیتر خبرها:
  » بروکر کیست ؟ (راهنما)

* بروکر (کارگزار) کیست؟

بروکر واسطه بین شما و بازار جهانی که به صورت شبکه بین بانکهای عمده دنیا است را بر عهده دارد است و تقريبآ همانند يک کارگزار بورس عمل مي کند.

* بروکر (کارگزار) چگونه بدون هیچگونه تعهد و ضمانتی بین صد تا سیصد برابر سرمایه اولیه به ما اعتبار می دهد؟

فروشنده و خریدار کلیه معاملاتی که ما انجام می دهیم بروکر می باشد و در هر معامله ای که ما انجام میدهیم بروکر کارمزدی از ما دریافت می نماید و به این صورت سود کسب می نماید و با توجه به آنکه روزانه بیش از دو تریلیون دلار در این بازار معامله انجام میگیرد حجم عرضه و تقاضا در هر لحظه بسیار زیاد است به همین دلیل سرمایه اولیه ما به عنوان پشتوانه معاملات ما می باشد و در صورتیکه روند بازار را درست تحلیل کرده باشیم و بازار در جهت مورد نظر ما حرکت نماید باعث سود ما می گردد و به صورت لحظه ای موجودی حساب ما افزایش می یابد اما در صورتیکه روند بازار را اشتباده تحلیل کرده باشیم و روند بازار بر خلاف جهت ما اقدام به حرکت نماید باعث ضرر ما می گردد و ما می توانیم به دلخواه تا زمانی که اصل سرمایه ما از بین نرفته باشد معامله خود را نگهداریم ولی در صورتیکه ضرر ما به اندازه هشتاد تا صددرصد موجودی حساب ما باشد به صورت خودکار معامله ما بسته می شود و به این صورت سرمایه ای که به عنوان اعتبار از طرف بروکر در اختیار داشتیم محفوظ می ماند. به همین دلیل بروکر اقدام به قرار دادن اعتبار سنگین به حساب ما می کند که ما بتوانیم معاملات سنگین تر انجام دهیم و از طریق کارمزد هائیکه از ما دریافت می نماید سود بیشتری نصیب خود نماید ( بروکرهای معتبر جهانی معمولا بر روی ارزهای معروف و رایج جهانی مانند دلار آمریکا ، یورو و غیره حدودا در ازاء هر یکصد میلیون تومان معامله ای که انجام میدهیم بین بیست تا سی هزار تومان کارمزد خرید و فروش از ما دریافت می نمایند)

* آیا ما می توانیم اعتباری که بروکر به ما داده است را برداشت نمائیم و در کار دیگری سرمایه گذاری نمائیم؟

خیر. ما می توانیم فقط به اندازه سرمایه ای که در حساب فارکس ما می باشد و متعلق به ما است برداشت نمائیم.

* من نمی توانم اعتباری که بروکر در اختیار ما قرار داده است را مشاهده نمایم و فقط اصل سرمایه خود را مشاهده می کنم چرا؟

به دلیل آنکه اشتباه نشود و شما بتوانید اصل سرمایه ای که متعلق به شما می باشد را مشاهده نمائید اعتباری که به حساب شما تعلق می گیرد نمایش داده نمی شود ولی شما می توانید در هر معامله از آن استفاده کنید. یعنی وقتی اصل سرمایه شما به عنوان مثال یک میلیون تومان است اما شما معامله ای با حجم یک لات که حدودا معادل یکصد میلیون تومان است انجام می دهید حکایت از آن دارد که شما از اعتبار صد برابر سرمایه خود استفاده کرده اید.

* اگر بروکر سیصد برابر اعتبار در اختیار من قرار دهد من مجبور هستم در هر معامله از همه ان استفاده نمایم؟

خیر. با توجه به ریسک پذیری خود می توانید از یک تا سیصد برابر آن در هر معامله استفاده کنید که توصیه می کنیم جهت کم کردن ریسک خود حداکثر از پنجاه تا صدبرابر اعتبار استفاده کنید.

* اگر به هر دلیل به اعتباری که از سوی بروکر در اختیار من قرار داده شده است آسیب برسد بروکر از من طلبکار می شود؟

 

خیر . اگر به هر دلیل به اعتباری که بروکر در اختیار ما قرار داده است آسیب برسد بروکر به هیچ عنوان از ما طلبکار نمی شود .

 

* اسپرد چیست؟

 

به کارمزدی که بروکر در هر خرید و فروش از ما دریافت می نماید اسپرد می گویند.

توضیح بیشتر در مورد اسپرد:

 به عنوان مثال شما به طلا فروشی می روید و قیمت یک عدد سکه بهار آزادی را سوال می کنید طلا فروش به شما می گوید قیمت یک عدد سکه بهار آزادی امروز یکصد هزار تومان است ولی طلا فروش این سکه را به شما به مبلغ یکصدو دو هزار تومان می فروشد و اگر شما بخواهید سکه بهار آزادی را به طلا فروش بفروشید طلا فروش از شما آنرا به مبلغ نودوهشت هزار تومان خریداری می کند. به این چهار هزار تومان اختلاف قیمت کارمزد یا همان اسپرد می گویند که طلا فروش به عنوان سود از ما دریافت می کند.

 Bid  / Ask* و Spread چیست؟

Bidبالاترین نرخی است که فروشنده برای یک ارز خاص در همان لحظه پیشنهاد می کند.Askپایین ترین نرخ قابل قبول برای خریدار است. اختلاف بین این دو را اسپرد می گویند.

* من چه تعهداتی در مقابل شرکت باید بر عهده بگیرم؟

مطالعه و امضا قرارداد ها که به صورت فرم است. و مطالعه و امضا عدم مسئولیت شرکت در قبال مشتری برای سود و ضرر.

0060129131009 | 0060129131009 | درخواست تماس تلفنی رایگان | ایمیل های ما
تلفن تماس : 0060 129 131009 , 0060 327 884904